Bu topraklar bize Atalarımızın emanetidir!

ALİ ZAN

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 81. Yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı ve Antakya Şehitliği’nde düzenlenen anma programlarına katıldı. Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay il protokolünün de katıldığı program ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Başkan Yeloğlu ve il yönetiminin tam kadro olarak katıldığı program çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Doğan’ın anı defterini imzalamasıyla sona erdi.

Diğer program Antakya Şehitliği’nde gerçekleşti. Aziz şehitlerimizin huzurunda Kur’an tilavetiyle başlayan programda Başkan Yeloğlu, beraberindekiler şehitlerimizin mezarlarına çiçek sundular. Şehit aileleriyle yakından ilgilenen Başkan Yeloğlu, şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabır diledi.

Hatay’ın 81 yıl önce atalarımızın büyük gayreti ve mücadelesiyle anavatana ilhak olduğunun altını çizen Başkan Yeloğlu, “Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Hatay halkının mücadelesiyle 81 yıl önce bağımsızlığını kazandı. Bu topraklar bizlere atalarımızın emanetidir. Bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 40 yıllık Türk yurdu düşman elinde esir kalamaz sözüne olan inançla Hatay’ın 81. Onur yılını bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube