Bu yıl hem güvenlik hem de ısınma TAMAM!

ALİ YOLCU

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan Gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu’nun okullarla ilgili ısınma ve güvenlik sorularına yanıt verdi. Karahan her iki konuda geride bıraktığımız yıllarda yaşanan sorunların asgariye indirildiğini söyledi.

İl Mili Eğitim Müdürü Karahan, Hatay’da bin 311 kurumda 398 bin 675 öğrenci yanı sıra yine bu kurumlarda görev yapan 19 bin 784 öğretmen bulunduğunun altını çizerek, böylesine büyük bir ailenin bulunduğu bir yerde sıfır sorun beklemenin inandırıcı olmadığını ve idareci olarak kendilerinin her zaman olduğu gibi en iyiyi yakalamak için çaba göstermeye devam ettiklerini aktardı..

BU YIL ISINMA SORUNU OLMAYACAK!

Önceki yıllarda okullarda yaşanan ısınma sorunlarına yönelik açıklamasında samimi yanıtlar veren Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, “Sorun her zaman olacaktır. Dün de vardı, bugünde olacak yarın da olacak. Sorunlardan kaçabilmeniz mümkün değildir. Sorunları çözmek için varız. Ancak şunu söylemeliyim ki geride bıraktığımız yıl ısınma konusunda yaşana sorunlar Doğalgaz dönüşüm ile ilgiliydi. Birçok okulda Doğalgaza geçtik. Ancak doğalgaz firması bağlantıyı geç yapınca bazı okullarımızda sorunlar yaşadık. Bu yıl o sorunlar olmadı ve olmayacak” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan güvenlik konusunda ise iddialı cümleler kurdu ve Hatay’da mevcut okulların güvenlik açısından Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer aldığını söyledi.

GÜVENLİK BERKAMAL

Eğitim ve öğretim yılı başında yayınlanan genelge de toplam 30 maddeden oluşan güvenlik tedbirlerinin alındığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, bu çerçevede okulların tamamında özel güvenlik görevlisi bulundurulduğunu yanı sıra gerekli görülen noktalarda kolluk güçlerinin de görev yaptığını söyledi.

Karahan, şöyle devam etti: “Okul önleri ve yakın çevresinde öğrencilerin kötü alışkanlıklar edinmesine ve suça sürüklenmesine sebep olabilecek alkol, sigara, tütün vb. maddeler ile kesici, delici, yaralayıcı vb. diğer unsurların satılması, taşınması ve bulundurulmasını önlemek amacıyla tedbirler alındı. Öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunması amacı ile diğer kurumlarla koordineli bir şekilde okullar çevresinde kafe, internet salonu, market, büfe, park, bahçe vb. kamuya açık alanlarda çocuk, narkotim, asayiş ve ihtiyaç duyulan diğer ekiplerle genel asayiş uygulamaları ve denetimler yapılıyor. Çocukların korunmasına yönelik yapılan çalışmalara ek olarak başta motosikletli asayiş timleri ile narkotimler olmak üzere ihtiyaç duyulan diğer ekipler okul önleri ve çevresinde görevlendirilmiş bulunuyor. Güvenlik kamera sistemi kurulan okulların çevre güvenliğinin etkin bir şekilde sağlanabilmesi ve olayların kayıt altına alınması amacıyla görüntüler öncelikle okul yönetimleri tarafından izlenerek değerlendirilmesine, ayrıca Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerine (KGYS) entegre çalışmaları da devam ediyor.

Ayrıca Okul idareleri ile irtibat kurularak, okul giriş ve çıkış saatlerinde, okul önlerinde, çevresinde ve güzergâhlarında gerekli trafik tedbirlerinin alınması için ekip veya personel görevlendirilmesi de gerçekleştiriliyor” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube