Bu yol neden kapatıldı?

ALİ YOLCU

Antakya Odabaşı mahallesinin önemli caddeleri arasında bulunan İsmet İnönü Caddesinin Asi Nehri kıyısı boyunca uzanan yolla bağlantısının neden kesildiği tartışma konusu oldu.

Kavaslı Battı Çıktıdan başlamak üzere Odabaşı Mahallesi kavşağına kadar uzanan oradan da Antakya Küçük Sanayi sitesine kadar ulaşan yol ile bağlantının kesilmemesi gerektiğini aktaran vatandaşlar, “Yetkililer ne yapmaya çalışıyor? Trafiği rahatlamak mı istiyorlar yoksa daha da karmaşık bir hale mi getirmek istiyorlar? Böyle anlayış olmaz” tepkisinde bulundular.

Yetkili birimler ise yolun kapatılmasıyla ilgili topu birbirlerine attılar. Antakya Belediyesi yolun kendileri tarafından parkelenerek trafiğin hizmetine sunulduğunu ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldığın ileri sürdüler.

NE OLACAK?

Caddenin ilk trafiğe açıldığı dönemde çift yön olarak hizmet verdiğini ancak anlaşılamayan bir nedenden ötürü trafiğe tek yön olarak hizmete devam ettiğini açıklayan Antakya Belediyesi yetkili birimleri, “Meselenin bizimle ilgili bir yönü yok. Biz çalışmayı yaptık Vatandaşlardan da büyük takdir topladık. Ancak daha sonra UKAME idaresine verilen yolda ki değişiklikler bizim dışımızda gerçekleştirildi” dediler.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri ise yolun tek yön trafiğe açıldığını bunun da yolun dar olmasından kaynaklandığını söylediler.

Fotoğraflarda söz konusu yolun trafiğe kapatıldığı nokta görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube