Bu yola daha sıkı denetim!

ALİ YOLCU

Antakya-Samandağ çevre yolu Antakya Otogar ve Adliye civarında ki viyadüklerde meydana gelen trafik kazaları, vatandaşları harekete geçirdi. Hizmete girdiklerinden bu yana her iki viyadükte onlarca trafik kazası yaşandığını ve bunlardan şu ana kadar 3’nün ölümle bittiğini hatırlatan vatandaşlar yetkili birimlerin bu iki noktaya özel önlem uygulamasını istediler.

Söz konusu viyadük ve viyadük’ü takip eden yol boyunca başta otomobiller olmak üzere motorlu araçların çok hızlı seyir ederek verilen hız sınırını aştıklarını aktaran vatandaşlar, denetim konusunun önemine dikkat çektiler.

Söz konusu alanların civarında daha önce Trafik ekiplerinin Radar kontrolü yaparak sürücüler açısından caydırıcı olduklarını belirten vatandaşlar son dönemlerde Radar kontrollerinin de artık yapılmadığını söylediler.

SIKI DENETİM ŞART

Vatandaşlar, “Her iki nokta ve bu noktaları takip eden yol boyunca denetimler daha sıklaştırılmalıdır. En azından bir trafik ekibi orada görevlendirilir ve özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde denetim yaparsa kazaların önüne bir nebze de olsa geçilebilir. Yaralanan veya yaşamını kaybeden vatandaşlarımızdır. Daha ciddi bir hassasiyet bekliyoruz” dediler.

Adliye Sarayı önünde daha önce duran Radarın da çok işe yaradığını belirten vatandaşlar, Hatay Emniyet Müdürlüğüne seslenerek söz konusu noktada yeniden Radar denetimi yapılmasını istediler.

Fotoğraflarda adı geçen iki adet Viyadük ve Viyadükleri takip eden yol ve yolların üzerinde seyir eden motorlu araçlar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube