Bu yola dikkat!

Samandağ-Arsuz-Çevlik yolunda direksiyon hakimiyetini kaybeden araç sürücüsü, bisiklet yolunda bariyerlere çarparak durabildi!

ÖZKAN BAKKAYLI

Samandağ-Çevlik-Arsuz yolunda meydana gelen kazada, direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, bisiklet yolunda bulunan bariyerlere çarptı.

Samandağ ve Arsuz ilçeleri arasındaki ulaşımı 2.5 saatten, 40 dakikaya düşüren 26 kilometrelik Samandağ-Çevlik-Arsuz yolun kenarında denizden tarafa 26 gidiş, 26 geliş toplam 52 kilometrelik bisiklet yolunda artan trafik kazaları düşündürmeye başladı.

Son olarak meydana gelen kazada transit sürücü tedbir ve dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bisiklet yoluna girerek, bariyerlere çarparak durabildi.

Araçta ciddi anlamda hasar oluşurken, otomobilde bulunan iki kişi ise yara almadan kurtuldu.

Ayrıca bariyerlerin de parçalandığı görüldü.

Görgü tanıkları, araç sürücüsünün bir anlık dalgınlığı sonucunda direksiyon hakimiyetini kaybettiğini belirterek, “Bu yolda araç kullanırken, daha dikkatli olmak zorundasınız. Yol hem dar hem de virajlı. Özellikle bu yoldan ilk kez geçenler asfaltı görünce hız yapıyor. Karşısına çıkacağı virajı hesaba almıyor. Bir anlık dalgınlık korkunç kazalara sebebiyet verebilir. O yüzden bu yolu kullanmak isteyen sürücülerin dikkatli olması gerekiyor” dediler.

Bu arada yaşanan kaza ile ilgili tahkikat devam ediyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube