Bugün daha güçlüyüz!

VEYSEL SAVAŞ

31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala hareketlenen siyasi atmosfer çerçevesinde adaylardan üst üste açıklamalar gelmeye devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aynı zamanda CHP BŞB Adayı Lütfü Savaş, Hem CHP’nin hem de Lütfü Savaş’ın geride bırakılan 2014 seçimlerine göre bugün daha güçlü olduğunu ve yerel seçimlerden galip çıkacaklarını söyledi. Bugün yaşanan panik ve endişenin de bundan kaynaklandığını belirten Lütfü Savaş

“2014’teki rakibimiz güçlü bir insandı. Zor şartlardaki seçim yarışını kazanmayı Rabbim bize nasip etti. Hatay halkı da müthiş bir irade gösterdi. O kadar güçlü bir rakiple mücadele etmek tek başıma benim harcım değildi. Hatay halkının bize güvenmesi, bizim tarafımızda saf tutması ve bize destek vermesi bizi güçlü kıldı. O zaman iktidar ekonomik anlamda daha güçlüydü. Bizim geçen seçime göre Büyükşehir Belediyesi olarak daha güçlü bir konumda olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

TÜRKİYE ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR!

Türkiye’nin girdiği zor ekonomik sınavdan başarıyla çıkmasının en büyük temennisi olduğunu söyleyen Lütfü savaş yerelde Hatay genelde ise Türkiye ekonomisi ile ilgili de görüşlerini paylaştı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aynı zamanda CHP adayı Lütfü Savaş, “Şu anda Hatay’da ekonomik durum kötü. Enflasyon en az %50 durumda. Hal böyle olunca da insanlarımız karamsar ve tedirgin. Bu şartlarda iktidarın avantajlı olduğunu düşünmüyorum. İktidar kendini tekrar eden pozisyona geldi. Yeni bir şey üretmemeye başladı. Siyaseti değiştirmekle ekonomi, eğitim veya dış politika değişmiyor maalesef. İktidar sistemi kuramıyor ve iktidar parti yöneticileri de kendini halkın üstünde görüyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube