Bunu hangi zihniyet yaptı?

ALİ YOLCU

Antakya Haraparası mahallesinde bulunan yeşil alan ve refüjlerin bakımsızlığı çevre sakinleri başta olmak üzere oradan geçen ve manzaraya şahit olanların tepkisine neden oluyor.

Refüjlerin çimlendirilmediği gibi bazı alanların beton atıklarıyla betonlaştırıldığını aktaran vatandaşlar, ilgili birimleri bu konuda daha hassas davranmaya çağırdı.

Haraparası mahallesi bünyesinde bulunan ve Bankalar olarak bilinen bölgenin yollarının zaten berbat olduğunu hatırlatan vatandaşlar, “Bari yeşil alanları koruyun. Yeni alanlar oluşturmayacaksanız bile var olanları muhafaza edelim. Yeşil alanın bulunduğu noktaya beton dökmek ne demek?” tepkisinde bulundular.

Söz konusu noktanın şehir merkezinde yer aldığının altın çizen vatandaşlar, “Denetim hiç mi yapılmıyor? Birileri gelip burada ne oluyor soran hiç mi yok? Bu nasıl hizmet anlayışıdır? Birilerinin bu topluma karşı sorumluluğu olmalıdır” dediler.

Fotoğraflarda vatandaşların ve çevre esnafının şikâyetçi olduğu beton dökülen yer yanı sıra yeşil alandan genel bir manzara görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube