Burada iş yapanlarda vergi ödüyor!

ÖZKAN BAKKAYLI

Bünyesinde çok sayıda deri imalatçısı yanı sıra plastik işleyen fabrikalar barındıran Antakyalılarca da Tabakhane olarak bilinen Antakya Dericiler Sitesinin yolu gören herkesin tepkisini çekiyor.

Kış mevsiminde çamurdan ve çukurlardan geçilmeyen yolun, Yaz mevsiminde ise toz ve toprağından geçilmediğini aktaran site sakinleri Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekiplerinden defalarca kere rica etmelerine rağmen kimsenin yolun bakımı ile ilgilenmediğini söylediler.

REZİL OLUYORUZ!

Başta İzmir olmak üzere İstanbul ve diğer büyük kentlerden Antakya’ya gelen deri tüccarlarının hayretle şahit oldukları yolun Antakya’yı herkese rezil ettiğini aktaran vatandaşlar, “Yol berbat durumda. Pislik içinde ve çukurlardan geçilmiyor. Bu yetmezmiş gibi asfalt olmadığı için her araç geçtiğinde toz metrelerce yükseğe çıkıyor. Durumu kime ve nasıl bildireceğiz bilmiyoruz. Yüzlerce defa rica ettik ancak olmadı” dediler

Dericiler sitesinin bir bölümünde yer alan Plastik üretim fabrikaları işletmecileri de benzer şikâyetlerde bulunarak “Vergimizi ödüyoruz. Emlak, su, elektrik ne gerekiyorsa gecikmesiz ödüyoruz. Ancak gelin görün ki ilgili birimlerin buraya hiçbir hizmetleri yok” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube