Burayı onarmak için birinin ölmesi mi gerekiyor!

Eski İskenderun yolu üzerinde bulunan köprünün korkuluklarının kırık olması tehlikeye davetiye çıkarıyor. ‘Bu köprünün onarılması için önce birinin ölmesi mi gerekiyor?’ diye soran çevre sakinleri, yetkilileri köprünün onarımı için göreve davet ettiler

METİN DİNGİL

Antakya-İskenderun eski yolu üzerinde bulunan tarihi bir köprünün korkuluklarının kırılmasına rağmen hiçbir önlem alınmaması tepki topluyor.

‘Bu köprünün yapılması için önce bir insanın ölmesi mi gerekiyor?’ diye soran çevre sakinleri yetkilileri köprünün onarımı için göreve davet ettiler.

Halk arasında eski İskenderun yolu olarak bilinen ve Karaali bölgesinde bulunan, özellikle ağır tonajlı araçlar tarafından kullanılan köprünün, genelde sürücüler tarafından tenha olduğu için kullanıldığı ifade ediliyor.

Çevre sakinleri, köprü üzerindeki korkulukların bir kısmının kırıldığı, bir kısmının ise yıprandığını belirterek, köprünün bir an evvel tamir edilmesi gerektiğini, bu haliyle tehlikeye davetiye çıkarıldığını ifade ettiler.

BURAYI NE ZAMAN FARK EDECEKSİNİZ!

Köprünün korkuluklarının aylardır yapılmayı beklediğine dikkati çeken vatandaşlar, “Köprünün korkulukları aylardır onarım yapılmayı bekliyor. Muhtemelen korkulukların bir trafik kazası sırasında kırıldığı düşünülürken, kırık korkulukların olası yeni bir kazada yeni facialara yol açmasından endişe ediliyor. Hem trafik güvenliği hem de yayalar açısından büyük tehlike oluşturan kırık korkulukların ne zaman yapılacağı da bilinmiyor” diye tepkilerini dile getirdiler.

Gazetemize şikayette bulunan vatandaşlar, köprünün korkuluklarının yapılması için birinin ölmesinin mi beklendiğini ve yetkililerin burayı ne zaman fark edeceğini merak ettiklerini sözlerine eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube