Büyük projelerle anılmak istiyoruz!

MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu..

ALİ ATASOY

MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, ilin tüm sorunlarını çözmek için on milletvekiliyle birlikte hareket ettiklerini, bir araya gelip sorunların üzerine gittiklerini söyledi.

İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulunan MHP Hatay Milletvekili Kaşıkçı, Meclis tatilini değerlendirerek seçim bölgelerindeki ilçeleri gezdiğini, mevcut sorunları ilk ağızdan dinlediğini ifade ederek “Geçen hafta Erzin’deydik ve STK’lardan, vatandaşlardan sıkıntılarını dinledik. TBMM açıldığında ‘halkımızın şu sorunları var ‘diyebilmemiz için, hepsine vakıf olabilmeliyiz. Bu çerçevede İskenderun’daki STK’ları da ziyaret ediyoruz” dedi.

İskenderun’la ilgili temel sorunların arasında sanayi sitesinin yer aldığına işaret eden MHP’li Kaşıkçı “Sanayi sitesinin kente biraz uzak bir yere taşınması sorunu var. Mümkünse bir hazine arazisine yenisinin yapılması talep ediliyor. Tüm siyasi partiler bu konuya aynı gözle bakıyor ve çözüm için çalışıyoruz. Bunun dışında tüm milletvekilleri olarak Erzin-İskenderun arasındaki otobanın ücretsiz olmasını, çeşitli bağlantı yollarıyla da desteklenmesi gerektiğini dile getirdik. Bunun çözüme kavuşması an meselesi. Biz Hatay’daki herhangi bir sorunun çözümü için 10 milletvekili bir araya geliyoruz. Örneğin geçen günlerde çiftçinin elektrik problemi için bir araya geldik. Ortak bir metin hazırlayarak Enerji-Sa yetkililerine ilettik’’ diye konuştu.

ANGUSLAR KONUSU BÜYÜK ÖLÇÜDE ÇÖZÜLDÜ

Geçen hafta Hatay Valisi Başkanlığında milletvekilleri olarak toplantı yaptıklarını, dünyanın ilk ışıklandırılan caddesi olan Antakya’daki Kurtuluş Caddesi’nin yayalaştırılması projesini görüştüklerini belirten Kaşıkçı, “Bu projenin gerçekleşmesi için HBB Başkanı Lütfü Savaş’a AK Parti ve MHP Milletvekilleri olarak kredi konusunda destek olacağımızı söyledik. Kabul etti. Bu büyük projenin benzerini İskenderun’da da yapmamız gerektiğini söyledim. Hatay her dönem iktidara destek vermesine rağmen yatırım konusunda problem yaşamıştır.  Anguslar konusunda sorun büyük ölçüde çözüldü. Hızlı tren projesinin ise Toprakkale’den Antakya’ya ulaşmasını istiyoruz. Bizler, halkımıza yararlı olan büyük projelerle anılmak istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube