Büyükdalyan muhtarı Kosunan Savaş’a seslendi!

BÜLENT KAVUK

Antakya’ya bağlı Büyükdalyan Mahalle Muhtarı Tarık Kosunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a seslenerek mahallesi için hizmet istedi.

Mahallesinde halen içme suyunun yanı sıra altyapı olmadığını belirten Muhtar Kosunan, “İnsanlarımız altyapı olmadığı için 21. yüzyılda foseptik çukurlarıyla idare etmek zorunda kalıyorlar. Bu durum takdir edilir ki birçok mikrobik hastalığa da neden oluyor. Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan mahalle adına rica ediyorum; derdimize çare istiyoruz. Vatandaşlarımız çok mağdur durumda” dedi.

İçme suyu, altyapının yanı sıra yollarının kötü durumda olduğunu hatırlatan Büyükdalyan Mahalle Muhtarı Tarık Kosunan, ayrıca mahalleden geçen ve mahalleyi iki ayrı yakaya bölen dere yatağının da kamışlık ve sazlık içinde boğulduğunu, bu durumun ise mahalle sakinlerini rahatsız ettiğini söyledi.

Sorunlarının çözümü için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve ilgili Daire Başkanlıklarına seslenen Muhtar Kosunan, “Bizim durumumuz oldukça acil. Yöneticilerimizden bize zaman ve bütçe ayırmalarını rica ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube