Cadde kapatıp açmakla trafik düzelmez!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay’da yaşanan trafik karmaşası için reçeteyi verdi. Merkez İlçe Antakya ve Defne’de trafik sorununun ortadan kalkması için yeni yolların, yeni kavşakların ihdas edilmesi gerektiğini söyleyen Vali Doğan ‘Yoksa öyle yol açmakla, yol kapatmakla, trafiği buradan vermek, oradan engellemekle bu sorun çözülmez’ dedi.

Hatay’da ciddi bir yol sorunu bulunduğunu hatırlatan Vali Doğan, sorunların ortadan kalkması için Belediyelerin daha çok çaba göstermesi gerektiğine dikkat çekerek, “Birkaç ay önce yeni bir seçim yapılmıştır. Halk kimi tercih ettiyse onlar göreve başlamıştır. Hatay’da yolların durumu tüm kamuoyu tarafından biliniyor. Ben de vatandaşlar gibi Belediyelerin görevlerini yerine getirmesini bekliyorum” ifadesinde bulundu.

Doğru bilinen bir yanlışı düzeltmeye çalışan Vali Doğan, “Gittiğim her yerde insanlar yollardan, içme suyundan, elektrikten şikâyet ediyorlar. Ancak bilinmeli ki yol, su gibi hizmetler Hatay Büyükşehir ve diğer ilçe belediyelerinin hizmet ağındadır. Elektrik ise özelleştirildi. Yani bizimle bir ilgisi yok. Bu kurumları ancak hizmet üretmeye davet edebilirim ki bunu da her zaman yapıyorum. ” dedi.

Antakya ve Defne ilçelerinde trafiğin rahatlaması için şehir merkezinden Köy Garajlarının, Sebze Meyve Halinin, Ayakkabıcılar Sitesi ve Oto Galericilerinin şehir dışına çıkarılmasının şart olduğunun altını çizen Vali Doğan, bugün için BŞB Başkanı Sayın Savaş’ta bu irade var. Bizlerde Valilik olarak destekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube