Cadde semt pazarı haline döndü!

ALİ YOLCU

Semt Pazarlarında bitmeyen çile olarak adlandırılan trafiğe açık ‘Cadde Pazarı’ vatandaşları çileden çıkardı. Antakya’da birçok noktada benzer sıkıntılar yaşandığını aktaran vatandaşlar, bu meseleye bir çare bulunmasını istediler.

Caddelerinin semt pazarı kurulduğu gün trafiğe kapatıldığını aktaran vatandaşlar, ilgili kurumları göreve davet ettiler ve sorunun çözümü için bir çalışma başlatılmasını talep ettiler.

Trafiğe açık caddelerde kurulan semt pazarlarından sadece biri olan Antakya Merkez 9. Sanayi caddesi üzerinde kurulan semt pazarı hem çevre esnafın hem de o caddeyi kullanmak zorunda olan sürücü ve vatandaşları perişan etti.

İLGİLİLERE AKTARILMIŞ AMA…

Sorunu daha önce ilgili birimlere defalarca kere aktardıkları halde çözüm bulunamadığını belirten vatandaşlar, dünyanın hiçbir yerinde caddenin ortasında semt pazarı kurulamayacağına dikkat çekerek şunları söylediler: “Bu tür manzaraları sadece Antakya’da görürsünüz. Böyle bir düzenleme olabilir mi? Trafiğe açık bir yol kapatılarak semt pazarı olur mu?” şeklinde tepki gösterdiler.

Pazarcı esnafının sabahın erken saatlerinden gelerek tezgâh açtıklarını belirten vatandaşlar, “Öğlenden sonra saat 16 civarına kadar burada kalıyorlar. Araç başta olmak üzere yaya trafiği de çok zor durumda kalıyor. Bu sorunun çözümünü istiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda haberde sözü geçen 9. Sanayi caddesi ve semt pazarından manzaralar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube