Caddenin üzerini kapatın, ışıklandırma yapın

SABAHATTİN ATASOY

Antakya ilçesi Meydan Caddesi üzerinde faaliyet gösteren çarşı esnafı yıllardır giderilmediğini dile getirdikleri sorunların çözümü için gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslendiler. Yaz mevsiminde güneşten kış mevsiminde ise yağmurdan dolayı ciddi sıkıntı yaşadıklarını ve bu sıkıntıların giderilmesi için verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren cadde esnafı yaşadıkları sıkıntıları gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu ile paylaştılar. “Her yağmur yağdığında caddeyi sel basıyor. Yağmur suyu ızgaraları hiçbir işe yaramıyor. Kaç yıl geçti hala caddenin üzerini kapatmadılar. Uzun Çarşı’nın üzeri kapatıldı. Uzun Çarşı’da yapılan bu hizmet Meydan Çarşısı’nda niye yapılmıyor?” diye soran cadde esnafı,  ışıklandırma sistemi olmaması da eleştirdi. “Öğleden sonra burada in cin top oynuyor. Bu caddeye ışıklandırma sistemi yerleştirmek bu kadar mı zor. Bu eksiklikler nedeniyle işlerimiz çok kötü gidiyor” değerlendirmesinde bulundular.

YETKİ TARTIŞMASI MEYDAN’DA DA VAR!

Esnafın, Meydan Caddesi’nin iyileştirilmesine dönük taleplerinin muhatabının hangi belediye olduğuna dönük tartışmalarda henüz netliğe kavuşmuş değil. Çoğu konuda olduğu gibi Meydan Caddesi’nin iyileştirilmesi konusunda da bir “yetki alanı” karmaşası yaşandığı gözleniyor. Cadde esnafı ise “Cadde’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin mi yoksa Antakya Belediyesi’nin mi sorumluluğunda olduğu bizi ilgilendirmiyor. Biz bir an önce caddemizin fiziki şartlarının iyileştirilmesini ve caddemize ışıklandırma sisteminin yerleştirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullanarak taleplerini yetkililere ilettiler.

TURİSTLERİN UĞRAK YERİ

Meydan Caddesi’nin, Antakya çarşılarını dolaşmak için bölgeye gelen turistlerin ilk uğrayacakları yerlerden biri olduğuna dikkat çeken cadde esnafı, “Yetkililer bu bölgenin sadece Hataylılar için değil ilimize gelen yerli ve yabancı turistler için de önemli olduğunu bilmemeliler” değerlendirmesinde bulunarak talep ettikleri iyileştirme çalışmalarının ivedilikle yapılması gerektiği yönünde görüş bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube