Çarboğa’nın yeni kitabı görücüye çıkıyor

SABAHATTİN ATASOY

Hataylı edebiyatçı Murathan Çarboğa, “Kadem” isimli romanını okuyucularıyla buluşturmak için gün sayıyor. Ülke genelinde katıldığı çok sayıda öykü ve şiir yarışmasında ödül kazanarak edebiyat dünyasının dikkatini çeken Çarboğa, Kadem isimli romanının bu hafta içinde çıkacağını duyurdu.

DÜŞLE GERÇEĞİN BİRBİRİNE SARILDIĞI BİR SERÜVEN

Kadem isimli romanın ülke genelindeki tüm D&R’ların ve seçkin kitapevlerinin raflarında olacağını aktaran Çarboğa, kitap hakkında ise şu ifadeleri kullandı.

“Düşle gerçeğin birbirine sarıldığı bir serüven bu. Adım adım düşlere gömülen bir kahramanın hikayesi. Ölümcül bir oyun ve kalbine çöreklenen karanlığı sevdiği kıza tercih eden bir adam… Bayrak yarışı mantığıyla ilerleyen kadim bir oyunun kıskacında aşkın ve ölümün peşine düşen bir adam…”

İSHAK KUŞUNUN ÇAĞIRDIĞI ÇOCUK

Başarılı edebiyatçının yeni romanın yanı sıra ödüllü öykülerinin de kitaplaştırıldığı bir diğer eser olan İshak Kuşunun Çağırdığı Çocuk isimli kitabı da okuyucuların beğenisine sunuldu. Katıldığı edebiyat yarışmalarında ödül kazanan öykülerini kitaplaştıran Çarboğa’nın bu kitabında çoğu ödül almış toplam 18 öykü yer alıyor. Çarboğa, bu kitabın Antakya Atatürk Parkı’nda bulunan Harf Kitap Evi’nden temin edilebileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube