Çardak: Millet iradesinin karşısında kimse duramaz

VEYSEL SAVAŞ

Araştırmacı-Yazar Mehmet Çardak, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasının ‘Adalet Yürüyüşü’ ile başladığını ileri sürdü.

Çardak, gazetemize yaptığı açıklamada, “Aslında her şey CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ ile başladı. O günden 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimine kadar geçen sürede; hak, hukuk ve adalet arayanlar, iktidarın bütün engellemelerine karşın çok çalıştılar ve 2019’da yapılan yerel seçimlerde destan yazdılar” dedi.

23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinde Türkiye, cumhuriyetin demokrasi ile taçlandırılması yolundaki özlem, azim ve iradesini gösterdiğine dikkati çeken Çardak, şöyle devam etti:

“Bilim, akıl, hak, hukuk, ahlak, sosyal adalet, özgürlük, barış, kardeşlik, dayanışma, kaynaşma ve kucaklaşma yolunda büyük bir adım atılmıştır. Çünkü demokrasi, içindeki insanların izleyici değil, oyuncu olduğu bir sistemdir. Demokrasilerde hiçbir güç kalıcı değildir. Düşüncelerinden dolayı hakaret gören, aşağılanan insanların yaşadığı toplumda, gerçek demokrasiden söz edilemez. Eşitlik olmadan demokrasi olmaz. Demokrasi ve özgürlük, insanın asla vazgeçemeyeceği iki rüyadır. Türk milleti, birleşenleri ile birlikte mecrasında akan bir nehirdir. Dolayısıyla da millet iradesinin karşısında kimse duramaz.

23 Haziran’da İstanbul’da yenilenen seçim hiçbir şaibe olmadan, olaysız, itirazsız tamamlanmıştır. Tertemiz seçim İstanbul’a yakışmıştır. Sonuçlar hızla belli olmuştur. Demokrasimiz bir sınavı daha başarıyla geçmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube