Çarşı, Pazar’da hafta sonu hareketliliği

ALİ YOLCU
3 aylık süreden bu yana yaşana ekonomik sıkıntılar nedeniyle ecel terleri döken Hatay’da ki esnafın hafta sonları yüzü gülüyor.
Hafta arasına denk gelen günlerde neredeyse gün boyu siftah etmeden çalıştıklarını aktaran esnaf, hafta sonlarında ise çarşı ve pazarda bir kıpırtı yaşandığını anlattılar.
Yaşanan ekonomik sıkıntının bitmesini ve yine o eski günlerine dönmeyi dört gözle beklediklerini belirten esnaf, vatandaşın alım gücüne dikkat çekerek “Vatandaşlarımızda alım gücü yok. Düşünün asgari ücrette çalışan bir insan nasıl alışveriş yapacak? Daha önce Suriyeliler geliyor alışveriş yapıyorlardı. Bir nebze de olsa canlılık oluyordu. Bugün artık onlar da kendi işyerlerini kurdular ve kendi yurttaşlarından alışveriş yapıyorlar. O kapımız da kapandı. Zor günler geçiriyoruz” dediler.
GIDA SEKTÖRÜ DIŞINDA
Gıda sektörü dışında kalan neredeyse tüm sektörlerin ekonomik sıkıntı içinde olduğuna dikkat çeken esnaf, yaşanan bu olumsuz tabloya rağmen umutlu ve önümüzde ki yılbaşı öncesinde çarşıda bir hareketlilik beklediklerini söylediler.
Fotoğraflarda Antakya uzun çarşı da yer alan bir giyim mağazası ve giyim mağazasında ki hafta sonu hareketliliği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube