Çekmece Uğur Mumcu’ya doğalgaz Mayıs’ta

GÜLŞAH DÖNMEZ

Çekmece Mahalle Muhtarı aynı zamanda 31 Mart seçimlerinde Çekmece Mahallesinden yeniden Muhtar Adayı olan Fikret Çolakoğlu, Defne ilçesinin en büyük mahalleleri arasında yer alan Çekmece Mahallesinin Uğur Mumcu Caddesine 2019 yılının Mayıs ayından itibaren Doğal-Gaz döşeneceğini söyledi.

Geride bıraktığımız yıl Kasım ve Aralık’ta Cadde üzerinde yapılan doğalgaz çalışmasında caddenin bir bölümüne gaz verildiğini ancak halen caddenin büyük bir bölümünde bulunmadığını hatırlatan Fikret Çolakoğlu, “Firma yetkili birimleri yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş ile konuyu görüştük. Bize verilen sözler doğrultusunda söylüyorum 2019 yılı Mayıs ayından itibaren altyapı çalışması cadde üzerinde yeniden başlatılacak ve cadde doğal gaza kavuşacak” dedi.

Caddenin yeni açılan bölümünün hiçbir yerinde altyapı bulunmadığını da aktaran Muhtar Çolakoğlu, “Bunun içinde gerekli başvuruları yaptık Hatay Büyükşehir Belediyesi Çekmece Caddesinden başlayarak Samandağ karayoluna bağlanan Uğur Mumcu caddesinin altyapısı için çalışma başlatacak” dedi.

Firma yetkilileri ise Doğal Gazı heyecanla bekleyen Antakya ve Defne ilçeleri sakinlerine çağrıda bulunarak “Muhtarlıklarınızdan veya merkezimizden başvuru formu alın ve doldurarak bize teslim edin. Biz gelen müracaatlara göre o mahallerde kazı yapıyor ve ardından doğal gazı hizmete sunuyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube