Çekmece’de çevre kirliliği!

ALİ YOLCU

Defne ilçesi Çekmece Mahallesi Hanna deresi kenarına dökülen çöp, moloz ve inşaat atıklarına bir de kasapların kesim sonrası çıkan atıklar eklendi.

Hanna deresi kenarına arkası açık motorlu aracını yanaştıran 3 kişi, hayvan kemiği, işkembesi gibi atıkları dere kenarına boşaltarak oradan hiçbir şey olmamış gibi uzaklaştı.

Apartmanının penceresinden görüntüyü çekerek bize ulaştıran vatandaşlar ise bu durumun sürekli orada yaşandığını ve bu kirlilikten bıktıklarını aktardılar.

Gerek Defne Belediyesine, gerekse Hatay Büyükşehir Belediyesine daha sıkı bir denetim yapılması hususunda ricacı olan vatandaşlar, “Bu suçtur. Çevreyi kirletmektir. Bizler evimizin balkonuna çıktığımızda bu görüntülerle karşılaşmak zorunda değiliz. Gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını istiyoruz” dediler.

Bu arada kemik başta olmak üzere hayvan atıklarından oluşan kümenin nasıl meydana geldiğini de merak eden vatandaşlar, birilerinin kaçak kesim yaparak bu atıkların oluşmuş olabileceğine dikkat çektiler.

Fotoğraf ve görüntü de kaçak kesim yapmış olabileceklerinden şüphelenilen 3 kişinin dere kenarına döktükleri atıklardan sonra olay yerinden uzaklaşmaları görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube