Çekmeceliler hem üzgün hem tepkili!

Arada sadece bir cadde var. Caddenin kuzeyinde kalan Esentepe Mahallesi her türlü altyapı hizmetinden faydalanırken, güneyinde kalan kısmı Çekmece Mahallesi ise üvey evlat muamelesi görüyor..

GÜLŞAH DÖNMEZ

Geçtiğimiz günlerde trafiğe açılarak hizmete başlayan Antakya-Çekmece çevre yolunun Esentepe mahallesinde kalan bölümünün alt yapısı yapıldıktan sonra asfaltlanması takdir gördü ancak Çekmece mahallesinden geçen bölümünde hiçbir altyapı çalışması yapılmadan asfaltlanması tepkilere neden oldu.

Sorunun nedenini anlayamayan Çekmece Mahallesi sakinleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU birimi ve yatırımcı kuruluşlar Doğal-Gaz, Enerji-Sa ve Telekom’a ‘Biz üvey evlat mıyız?’ serzenişinde bulundular.

Çevre yolunun Esentepe Mahallesinde kalan bölümüne Doğal Gaz başta olmak üzere Telekom, İçme Suyu, Kanalizasyon ve Elektrikle ilgili her türlü altyapı çalışmasının yapıldığını belirten vatandaşlar, ‘İş Çekmece tarafına gelince durum değişiyor. Hiçbir kurum bir tek kazma bile vurmadı” hatırlatmasında bulundular.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz Çekmece mahalle muhtarı Fikret Çolakoğlu, Doğal Gaz başta olmak üzere yatırımcı kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı görüşmelerde para sıkıntısını öne sürdüklerini ancak 2019 yılı Bahar mevsimiyle birlikte yol üzerinde çalışma yapacakları sözünü verdiklerini söyledi. Çekmece’nin üvey evlat olmadığını ve bu çifte standardın faturasını 31 Mart seçimlerinde keseceklerini söyleyen vatandaşlar tabi tutuldukları bu çifte standardın kendilerini üzdüğünü söylediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube