Çekmeceye okul müjdesi Muhtar Çolakoğlu’ndan geldi

ALİ YOLCU

Defne ilçesi Çekmece Mahalle Muhtarı Fikret Çolakoğlu, Çekmece Mahallesi 3,5 dönümlük bir arsayı okul yapılması koşulu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne kazandırdıklarını açıkladı.

Çekmece Mahallesinin okul binası ihtiyacını karşılaması beklenen 3,5 dönümlük alan için 4 yıldan bu yana mücadele ettiklerini söyleyen Çekmece Mahalle Muhtarı Fikret Çolakoğlu, kendi sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin kısa bir açıklama yaptı.

Çolakoğlu açıklanmasında şunları söyledi: “Çekmece Pınarbaşı ve civarında yaşayan çocuklarımız artık evlerinden kilometrelerce uzaktaki okullara gitmek zorunda kalmayacak.

Milli Eğitime tahsisli 3500 Metrekarelik okul arsasını 4 yıl uğraşımız sonucunda sorunlarını çözerek halkımıza kazandırdık. Bununla beraber okul binasını Milli Eğitim Müdürlüğü yatırım programına aldırdık. Bu konuda bizlere yardımcı olan İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve bizlere maddi manevi destek olan Defne Belediye Başkanımıza Zamanında bu arsayı hibe eden kıymetli vatandaşlarımıza ayrıca hisselerini okul yerine az bir parayla devreden Hasan Çiçek, Murat Sevay ve kardeşlerine şahsım ve bu okulda okuyacak tüm çocuklarımız adına teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube