Cenaze sahiplerine ‘taziye çadırı’ desteği

HABER MERKEZİ

Antakya Belediyesi vatandaşları acılı günlerinde de yalnız bırakmıyor. Antakya Belediyesi 95 mahallenin tamamında vatandaşların en acı günlerinde ücretsiz taziye çadırı, sandalye, masa, semaver, ses cihazı, seyyar kablo, aydınlatma kablosu hizmeti sunmanın yanı sıra üç gün kalan çadırların temizlik ve yıkamasını da gerçekleştiriyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Antakya Belediyesi vatandaşları en acı günlerinde de yalnız bırakmayarak, taziye çadırlarını ihtiyaç duyulabilecek diğer eşyaları ile birlikte aynı gün içerisinde tahsis ediyor. Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında cenaze sahiplerinin taziyelerini kolaylaştırmak amacıyla Antakya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince ücretsiz kurulan taziye çadırları, üç gün süre ile cenaze evi önünde hizmet veriyor. Cenaze sahiplerinden gelen talep doğrultusunda tahsis edilen taziye çadırlarında sandalye, masa, ses cihazı, seyyar kablo, aydınlatma kablosu da hazır bulunuyor. Antakya Belediyesi bünyesinde kış mevsiminde kullanılmak üzere kapısı ve pencereleri bulunan yeni modern çadırlar cenazesi olan vatandaşlara daha kaliteli taziye hizmeti sunmak amacıyla hazır hale getirildi.”

Yapılan açıklamanın devamında cenazesi olan vatandaşların ihtiyaç doğrultusunda Antakya Belediyesi’ne 0326 221 93 33 numaralı telefonlardan ulaşarak isim, soy isim ve adres bilgisi vererek taleplerini iletebilecekleri bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube