Çevlik-Arsuz yolu bitti!

Vali Rahmi Doğan, müjdeyi verdi!

METİN DİNGİL

Hatay Valisi Rahmi Doğan, önceki gün katıldığı, Antakya Kurtuluş Caddesi’ni Yeniden Canlandırma Projesi töreninde Hataylılara, Çevlik-Arsuz yolunun tamamlandığını söyledi.

Vali doğan, törende yaptığı konuşmada, “Çevlik – Arsuz yolu bugün itibariyle bitmiş durumdadır. İnşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde, sayın vekillerimizin bütçe programı olduğu için birkaç gün erteleyeceğiz ama Aralık ayının 20’si 21’i gibi basın mensuplarıyla birlikte, STK’lerle birlikte, Esnaf Odaları, Ticaret Odası’yla birlikte, bu yolu taksilerle geçeceğiz. İnşallah Arsuz’dan da çıkacağız. Bu Hatay’a çok büyük bir değer katacaktır. Çok kısa bir süre içerisinde bu yolun yapılmış olması, tamamlanmış olması Hatay’a kazandırılmış olması gerçekten önemli. Bunu başardık.

Haftasonları otellerimizdeki doluluk oranlarına baktığımızda, doluluk oranlarının gittikçe arttığını görmekteyiz. Her haftasonu insanlar akın akın Hatay’a geliyorlar. Antakya’yı, Samandağ’ı, Arsuz’u geziyorlar ve diğer ilçelerimizi ziyaret ediyorlar. En az bir gece de buralarda konaklıyorlar. Bunu iki geceye çıkartmanın yollarını aramamız lazım. Bu bizim için önemli. Eğer bize gelen insanları iki gece burada misafir edebilirsek elbette Hatay’a ciddi katkısı olur diye düşünüyorum. Antakya Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu yolun güzelleştirilmesi ve iyileştirilmesi anlamında büyük bir gayret sarfettiler. Sayın vekillerimiz Ankara’da bu projeyi takip ettiler. Projenin finansmanı da sağlanmış durumda. Bugün itibariyle de inşallah, bismillah deyip projeyi başlatıyoruz. Çok kısa süre içerisinde de projeyi belediye başkanımızın tamamlayacağına inancım tamdır. Bütün Hataylılara, hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın diyorum. Herkesi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube