Çevre savaşçısı 11 gencin muhteşem gösterisi!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Samandağ ilçesine bağlı Koyunoğlu İlkokulu öğrencilerinin Kapadokya gezisinde imza attıkları gösteri Kapadokya’da bulunan yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti.

Toplam 11 ilkokul öğrencisinden oluşan Koyunoğlu İlkokulu ECOLOGİC KİDS Spor Kulübü öğrencileri eğitmenleri aynı zamanda okulun İngilizce öğretmeni Samiye Şahutoğlu önderliğinde gezi için gittikleri Kapadokya’da günün gözdesi oldular.

Çevrenin korunması adına farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen gösteri de ülkemiz kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de yer aldığı ay yıldızlı bayrağımız dalgalandırıldı.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz İngilizce öğretmeni Samiye Şahutoğlu, bundan 4 yıl önce oluşturdukları Koyunoğlu İlkokulu ECOLOGİC KİDS Spor Kulübünün bugüne kadar birçok farklı yerde çevrenin korunması adında farkındalık yaratmak amacıyla dans ve jimnastik gösterileri yaptıklarını anlattı.

4 YIL ÖNCE KURULMUŞ BİR OLUŞUM

Başarılı öğretmen Şahutoğlu “4 yıl önce kurduğumuz ve bugüne taşıdığımız kulübümüz çevre dostu bir oluşumdur. Aynı zamanda ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izindedir. Bu iki önemli ilkeden asla taviz vermeyiz. Hedefimiz ise hem ilimiz Hatay’ı tanıtmak hem de çevremizin korunması adına dans ve jimnastik gösterileriyle farkındalık yaratmaktır. Daha önce de Antakya, Samandağ, İskenderun gibi ilçelerde Hatay Valiliği başta olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Çevre Koruma Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine gösteriler yaptık. Her yıl özellikle Dünya Çevre gününde gösteriler yapıyoruz. İlk şehir dışı gösterimizi de hem gezi, hem spor hem de eğlence için kendi imkânlarımızla gittiğimiz Kapadokya’da gerçekleştirdik. Bünyesinde ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı bayrağımızı gösterimizin bir parçası yaparak yerli yabancı turistlere hem ilimizi tanıttık hem de farkındalık yarattık” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube