Çevrecilerin kıyıya vuran ölü hayvan endişesi!!

ÖZKAN BAKKAYLI

Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, gemide hayatını kaybeden canlıların deşarj işlemlerinin usulüne uygun olarak yapılması hususunda yetkililerin gerekli ve ivedi tedbirleri almasının önemine dikkat çekti.

Limandan canlı hayvan sevkiyatıyla ilgili bir açıklama yaparak İskenderun Çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Yıldırım Kara, Ülkemizin Yurtdışından yapmış olduğu canlı hayvan ithalatın sevkiyat işlemleri bir süredir İskenderun Limak Port limanından sürdürülmektedir. Yaz aylarında, Büyük ve küçükbaş canlı hayvanları taşıyan gemilerden tahliye işlemleri sırasında kent merkezinde ve limana yakın civar mahallelerde insanların genzini yakan, nefes almayı engelleyen yoğun şekilde ağır bir koku yayılmakta idi” dedi.

Hafta sonu kendilerine Arsuz yolu Şirinnar site sakinlerinden bir fotoğraf gönderildiğine de değinen Nermin Yıldırım Kara “Muhtemelen gemilerden bırakılmış ceset büyük baş hayvan cesedi. Son günlerde yaşanan yoğun yağışlarında etkisiyle karaya vurmuş ve siteye yakın bir alanda görülmüştür” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube