CHP ilk seçimlerde iktidar olacak!

BÜLENT KAVUK

Son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, ‘Kendinizi nasıl tanımlarsınız?’ sorusuna ‘Ben Sosyalistim’ yanıtını verdi.

Gazeteci Ali Yolcu’nun HRT de sorularını yanıtlayan Canan Kaftancıoğlu, kendisi ile ilgili yapılan ‘CHP’den ziyade HDP ye’ yakın türünde ki söylemlere de ‘Bana HDP li denmesinden rahatsızlık duymam ancak ben CHP’liyim. Eğer HDP de siyaset yapmak istiyor olsaydım gider orada yapardım. Beni engelleyen bir şey yoktu” ifadesinde bulundu.

Ali Yolcu’nun ‘Siz birilerinin öne sürdüğü gibi Gezi Militanı mısınız?’ Şeklinde ki sorusuna ise “Onların öne çıkardığı gruplar veya FETÖ ve FETÖ gibi desteklenen grupların arasında mı yer alacaktım? Bana gezi militanı deniyor ve ben bununla gurur duyarım ancak” dedi.

İSTANBUL BAŞARISININ ALTINDA NE YATIYOR?

İnanmak çok önemli ama sadece inanmak yetmiyor. İnanmanın yanında çalışmak gerekiyor. Biz onu yaptık. İstanbul’u ‘Saraydan alıp halka vereceğiz’ dedik ve yaptık.

KORKUYOR MUSUNUZ?

Zalimlerin korkusu artıkça zulümleri de artar. Ben zalim değilim. Buradan açık söylüyorum hakkımda davalar açarak beni korku toplumunun bir parçası yapmaya çalışanlara söylüyorum; ben korkmam. Korkmam çünkü zalim değilim. Halkıma hiç yalan söylemedim. Gizleyecek hiçbir günahım yok. Ben değil halka zulüm yapanlar korksun.

VE SOL

Sol’u biz kavramlara boğduk. Orada sıkıştırdık bıraktık. En iyi solcular emekten ve emeğin yüceliğinden söz eder. Ancak aynı kişiler yanında çalıştırdığı kişiyi sigortalı yapmaz. Maaşını düşük verir. Kimse kusura bakmasın üç beş slogan atarak solcu olunmuyor. Ancak böyle gelindi bugüne. Denizler, Yusuflar diyerek solcu olunmuyor. Geçmişimizi doğru okuyamadık ve bugün gelinen nokta ne yazık ki bu. Bu hataları yapmazsak sol hak ettiği yere gelir.

EN BÜYÜK SORUN

Sorunlar çok birazını sıraladım ama en büyük sorunlarımızdan biride bölünmek, ayrışmak oldu. Elmanın çöpü, Armudun sapı derken ayrıştık, bölündük parçalandık. Önemli bir mesafe alındı ama daha düzelecek çok şey var.

İLK SEÇİMLERDE

Önümüzde ki ilk genel seçimlerde CHP iktidar olacak. Buna yürekten inanıyorum ve tüm çalışmalarımız bu yönde. Sosyal demokrasiye inanmış, insan hak ve özgürlüklerine ‘evet’ diyen herkes aynı şemsiyenin altındadır. Bunu İstanbul seçimlerinde hep birlikte gördük. Yakalanan bu havanının iktidar ile sonuçlanacağına kesinlikle inanıyorum. Yeter ki hepimiz inanalım ve çalışalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube