CHP’de son viraj!

VEYSEL SAVAŞ

CHP’de günlerdir beklenen açıklamanın bugün yapılacağı yönünde güçlü sinyaller var. Sosyal medya başta olmak üzere diğer alanlarda eleştiri konusu yapılan ‘CHP’nin adayları bugün netlik kazanacak.

Siyasi otoriteler CHP’nin daha önce açıklandığı gibi 4 Şubat gününü beklemeyeceği ve Defne, Arsuz, Samandağ başta olmak üzere boş olan diğer ilçelerde adaylarını açıklayacağını öne sürüyor.

Bilindiği üzere CHP Hatay ilinde bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi adayı Lütfü Savaş, Antakya ilçesi adayı Hikmet Hatun ve Reyhanlı adayı Nihat Dağ’ı açıklamıştı.  CHP’de halen açıklanması beklenen 13 ilçe daha var. Hatay’da ise en çok konuşulan konular arasında yer alan isimlerle ilgiliyse net bir bilgi yok. Özellikle CHP’nin güçlü olduğu ve bugün itibariyle temsil edildiği üç ilçe Samandağ, Defne ve Arsuz’la ilgili çetin bir sürecin yaşandığı öne sürülüyor. Diğer ilçelerde herhangi bir iddiası olmayan CHP’nin bu üç ilçeyi veya bu üç ilçeden herhangi birini sol da yer alan bir başka partiye kaptırmamak için ince bir strateji izlediği öne sürülüyor.

HDP GERÇEĞİ

Hatay’da Büyükşehir başta olmak üzere İskenderun, Erzin, Dörtyol, Defne, Samandağ ve Arsuz gibi ilçelerde belli bir oy potansiyeline sahip Halkların Demokratik Partisinin ise nasıl bir yol izleyeceği, 31 Mart seçimlerinde BŞB başta olmak üzere hangi ilçelerde aday gösterip göstermeyeceği ise tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz HDP İl Eş Başkanı Kerem Nalbant HDP’nin 31 Mart ile ilgili nasıl bir strateji işleyeceğinin Pazar günü (yarın) yapılacak olan toplantıdan sonra belli olacağını söyledi.

Nalbant, “Pazar günü belli olacak. Genel Merkezden gelecek olan yetkililerle Hatay yönetimi ile bir araya gelecek. Aday gösterip göstermeyeceğimiz Pazar günü belli olacak” dedi.

Bilindiği üzere HDP geride bıraktığımız milletvekilliği seçimlerinde Hatay’da 103 bin oy almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube