Çiçek ailesinden Güler’e teşekkür

ÖZKAN BAKKAYLI

Suudi Arabistan’da idamla yargılanan Hataylı şoför Remzi Çiçek için sürdürülen girişimler ilimizde  memnuniyet yaratıyor.

Arabistan’da idamla yargılanan Remzi Çiçek’in Türkiye’ye getirileceğini duyuran AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’e bir isim daha eklendi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı işadamı İbrahim Güler, Remzi Çiçek’in ailesini ziyaret ederek destek sözü verdiğini ve verdiği bu söz doğrultusunda harekete geçtiklerini söyledi.

Remzi Çiçek için gerek Dışişleri Bakanlığı gerekse Büyük Elçiliğinin devrede olduğunu aktaran BŞB Adayı Güler, “Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Vatandaşımızı orada yalnız bırakacak değiliz. Gerekli olan tüm çalışmalar yapılmaktadır. Büyükelçiliğimizden bir heyet vatandaşımız Remzi Çiçek’i cezaevinde ziyaret etti. Bir rahatsızlığı söz konusu idi doktora götürüldü ve ilaçları sağlandı. Şimdi durumu iyi.. Kendisine Arabistan’da bir avukat tutuldu. Ailesine de bilgi verildi. Yargı mecrasında girişimler devam ediliyor. Ben inanıyorum ki Remzi Çiçek ailesine ve sevenlerine kısa bir süre içinde kavuşacaktır. Geçtiğimiz hafta içinde idam edileceğini öğrenince devletin ilgili birimleri devreye girdi ve gereken yapıldı. Ailesine geçmiş olsun mesajımızı iletiyoruz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube