Çift yön Atatürk Caddesi’ne yaramadı!

ALİ YOLCU

Atatürk caddesinde yıllar sonra yeniden çift yön uygulamasına geçilmesi, caddeyi besleyen Gündüz ve Cumhuriyet caddelerinde trafiği felç etti.

Atatürk Caddesinde esnafın yoğun talebi üzerine çift yön uygulamasına geçilmesinin trafiğe yaramadığını aktaran vatandaşlar, ‘Tam bir rezalet’ benzetmesinde bulundular.

Trafik akışının Vali Ürgen Alanından Cumhuriyet Alanına doğru neredeyse sıfırlandığını hatırlatan vatandaşlar, Gündüz ve Cumhuriyet caddelerinde ise trafiğin yüzlerce metre kuyrukla ilerleyebildiğini söylediler.

Caddenin çift yön uygulamasına tabi tutulmasının sanıldığının aksine trafiği rahatlamadığı gibi berbat ettiğini belirten vatandaşlar, “Sorun giderek büyüyor. Artık Antakya’da araç kullanmak gerçekten bir işkenceye döndü. Yerel yönetimler ise her zaman olduğu gibi sadece izlemekle yetiniyor. Hatay’ın ve Antakya’nın bu rezaletten kurtulacağı günü bekliyoruz. Yerel yöneticilerin marka kent Antakya söylemlerini yerine getirmelerini bekliyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Atatürk caddesini besleyen iki arterden biri olan Gündüz caddesinde günü her saatinde yaşanan işkence görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube