‘Çocuklarımızın güvenliği önceliğimizdir’

VEYSEL SAVAŞ

İlimiz Hatay’ın güvenliği için gecelerini gündüzlerine katarak çalışan güvenlik güçlerimiz kentin ve kentte ulaşımı sağlayan yolların farklı noktalarına kurdukları güvenlik noktaları yanı sıra öğrenci servislerinin aktif olduğu sabah ve akşam saatlerinde yoğun mesai harcıyor.

Yaklaşık olarak 500 bin Suriyelinin Hatay’da yaşadığını anımsatan vatandaşlar, alınan güvenlik önlemlerini haklı bulduklarını ve bu alanda yaşanan bir takım zorluklara da bu nedenle katlandıklarını söylediler. Yetkili birimler ise bugüne kadar gerçekleştirilen denetimlerde aralarında terör örgütü mensuplarının da bulunduğu çok sayıda kişinin yakalanarak yargıya teslim edildiğine dikkat çektiler.

Yapılan kontrol ve denetimlerin vatandaşların güvenliği için yapıldığını dile getiren isimler arasında yer alan Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, vatandaşların gösterdiği anlayışa teşekkür etti.

DENETİMLER YIL BOYU SÜRECEK

Benzer kontrollerin öğrenci servisleri için de özenle yapıldığının altını çizen Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, denetimlerin yıl boyunca süreceğine işaret ederek şunları söyledi: “Ülkemizin geleceği çocuklarımızın güvenliği birinci önceliğimizdir. Öğrencilerimizin güven ve konfor içerisinde okullarına ve evlerine ulaşmaları için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Benim Servis sürücülerinden ricam servis araçlarında trafik ve yol güvenliğine ilişkin kurallara hassasiyetle uymalarıdır. Şoförlerimiz bilmelidir ki onlara geleceğimiz olan gençlerimizi emanet ediyoruz. Onlar da bu bilinçle bu işi yaptıklarında hem kendileri hem de öğrencilerimiz güvende olacaklardır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube