Çok ayıp ettiniz!

METİN DİNGİL

Hataysporlu oyuncular, önceki gün alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle idmana çıkmayarak protesto eylemi gerçekleştirdiler.

Edindiğimiz bilgilere takım kaptanı Mesut Çaytemel’in, arkadaşlarının talebini yöneticilere bildirerek, iki aylık birikmiş alacakları ile geçen sezondan kalma ‘şampiyonluk’ primlerinin ödenmemesi gerekçesiyle idmana çıkmama kararı aldıklarını bildirdiği ileri sürüldü.

YÖNETİCİLER İKNA EDEMEDİ, DEVREYE BAŞKAN SAVAŞ GİRDİ

Yöneticilerin tüm uyarı ve ikna turuna rağmen idmana çıkmayan Hataysporlu oyuncuları, bu kez Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ‘telekonferans’ sistemi ile aradı.

Bordo-Beyazlı oyuncular, Başkan Savaş’ın ısrarlarına rağmen yine idmana çıkmadı.

YÖNETİM NOTER GETİRDİ

Hatayspor yönetimi, idmana çıkmama kararı alan oyuncular için noter çağırarak, zabıt tutturdu.

Önceki gün idmana çıkmayan oyuncular noter tarafından tespit edildi.

EKONOMİK KRİZDE BU KARAR ÇOK ŞIK OLMADI

Bu arada Hataysporlu futbolcuların bu kararı spor kamuoyunda çok doğru bulunmadı.

Spor Toto 1. Ligde aynı grupta mücadele ettiğimiz Eskişehirspor, Elazığspor ve Kardemir Karabükspor’un ekonomik iflasın eşiğinde olmasına rağmen, parayı sorun etmeden sahada mücadele eden oyuncuların Hataysporlu oyunculara örnek gösterilmesi istendi.

Bugüne kadar alacaklarını kuruşu kuruşuna alan ve ‘şampiyonluk’ primi ve iki aylık alacakları dışında alacakları bulunmayan Bordo-Beyazlı oyuncuların, ‘idmanı protesto’ etmeleri çok ‘şık’ bulunmadı.

Birçok kulübün sezon başından bu yana oyuncularına ödeme dahi yapmadığı dönemde Hatayspor’lu bu oyuncuların eylemi ‘Hatay’ ismini tüm Türkiye’ye kötü bir şekilde duyurma olarak algılandı.

DÜN İDMANA ÇIKTILAR

Dünkü idmana çıkan Bordo-Beyazlı oyuncular, teknik direktör İlhan Palut nezaretinde Afjet Afyonspor maçı hazırlıklarını sürdürdüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube