Çökmenin binaları yutmasına az kaldı!

ALİ YOLCU

Son 15 günden bu yana Hatay’ı etkisi altına alan yağışlı hava birçok yerleşim biriminde olumsuzluklara neden oldu. Kent merkezlerinde çukurlaşan caddeler, bozulan sokaklara gözümüzün görmediği kırsal alanlarda eşlik etti. Dereler başta olmak üzere taşan akarsular güzergâh çizdikleri ekili alanlar ve meskenlere önemli ölçüde zarar verdi.

Bu yerleşim birimlerinden sadece biri olan Defne ilçesi yağışlı havadan en çok etkilenen yerlerden biri oldu. Özellikle Ballıöz mahallesinde yaşana tahribat gören herkesi şaşkına çevirdi. Yerleşim birimleri arasından geçen derenin taşması sonucu oluşan olumsuzlukların halkı önemli ölçüde tedirgin ettiğini aktaran Ballıöz Mahalle Muhtarı Necdet Eraslan, Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU biriminin soruna ilişkin bir çalışma yürütmesini istedi.

Mahalle sakinlerinin tepki gösterdiği manzaraları yerinde görüntüleyen Haber ekibimiz ise şaşkınlığını gizleyemedi. Taşan derenin neden olduğu toprak kaymasının meskenlere ulaşması için az bir mesafe kaldığını hatırlatan vatandaşlar “Ballıöz bine yakın insanın yaşadığı bir yerleşim birimi. Ancak bugüne kadar ne Hatay Büyükşehir Belediyesinden ne de devletin diğer birimlerinden gerekli olan hizmeti görmedi. Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekiplerini bir an önce hareket geçerek derenin gerekli görülen bölümlerine istinat duvarı çekmesini istiyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube