COVİD-19’a kalkan olacak adımlar!

Gündemimiz’de yeni tip corona virüs pik dönemde olup maske, mesafe kuralına uyulmadığı takdirde çok daha ciddi komplikasyonlara maruz kalacağızı hepimiz biliyoruz

Maske, mesafe kuralına dikkat ettiğimiz kadar beslenme, spor, ve vitamin alımlarına çok dikkat etmeliyiz. Düzenli beslenme düzenli spor egzersizleri düzenli vitamin alımları bağışıklık sistemimiz hastalıklara karşı adeta kalkan olacaktır.

Kahvaltıda en yararlı protein ve vitamin yönünden zengin olan yumurtayı muhakak tüketmeliyiz kuruyemişlerden yararlı yağlar almalıyız ve özellikle vücut kitle indeksimize göre sıvı alımlarına dikkat etmeliyiz.

BİTKİLER ÇOK ÖNEMLİ YER TUTUYOR

Bitkilerin hastalıkların önlenmesi veya sağaltımında kullanımı insanlık tarihi kadar eskidir. Dünyada en yaygın görülen hastalıklar, üst solunum yolu hastalıklarına neden olan viral enfeksiyonlardır. Ciddi koplikasyonlara neden olduğu bu hastalıkların tedavisinde fitoterapi (Bitkiler ile tedavi) iyi tolere edildiğinden giderek daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır.

Bitkilerden elde edilen bazı bileşiklerin özellikle flavonoidlerin antiviral etkili olup Fitoterapi uygulamalarıyla hem bağışıklık sistemi güçlendirilip hem de antiviral etki sağlanabilmektedir. Karamürver, zencefil, adaçayı, karabiber ve melisa yapraklarından yapılan çay bağışıklık sistemini güçlendirir. Mürver bitkisinin içerisindeki flavonoidler ve antosiyaninler antioksidan etkisinin yanı sıra bağışıklık sistemini uyarıcı etki gösterir ve vücudun direncini arttır.

BU BİTKİLERİ KULLANMADAN ÖNCE TIBBİ BİTKİLER ÜZERİNDE EĞİTİM ALMIŞ HEKİM, TIBBİ AROMATİK BİTKİLER UZMANI BU KONUNUN EHLİ, ERBABI KİŞİLERDEN YARDIM ALMALISINIZ.

SAĞLIKLI GÜNLER TEMENNİ EDERİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube