Çözüm noktasında görüş birliğine vardık!

İskenderun Çevre Koruma Derneği, Hatay’ın 3 partiden milletvekillerini konuk ederek, kentin önemli sorunları masaya yatırıldı..

METİN DİNGİL

İskenderun Çevre Koruma Derneği Binasında Başkan Nermin Yıldırım Kara ile yönetim kurulu üyelerinin ağırladığı Hatay’ın üç partiden milletvekilleri Abdulkadir Özel, Lütfü Kaşıkçı ve Suzan Şahin’le bir araya gelerek, kentin önemli sorunlarına işaret edildi.

İskenderun Çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Yıldırım Kara derneğin davetine katılarak sürdürülebilir bir çevre için katkı koyan bölge milletvekillerine teşekkür etti.

Başkan Nermin Yıldırım Kara, toplantıdan çıkan sonucu kamuoyu ile paylaşarak, şu bilgileri verdi:

“Canlı hayvan sevkiyatlarında ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında, görev ve sorumluluklar çerçevesinde kamu denetiminin ve denetleme surecinin en iyi şekilde yerine getirilmesi, işletim süresi sona ermiş maden ocakları ile ilgili ağaçlandırma çalışmalarının ivedilikle yerine getirilmesi ve ağaçtan yoksun çıplaklık görüntüsünün ortadan kaldırılması, sanayi kuruluşlarının baca gazı emisyonlarının insan ve çevre sağlığı açısından yarattığı olumsuz etkilerin kontrolü ve denetimi konusunda ve İskenderun özelinde sorunlarımızı birlikte, katılımcı bir anlayışla çözüme kavuşturma noktasında görüş birliğine vardık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube