ÇYDD: Üniter ve laik devlet ilkesinden ödün vermeyeceğiz

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü nedeniyle Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi Başkanı Gülfer Öztürk Güler mesaj yayınladı.

Güler, mesajında, “Bundan 95 yıl önce batılı birçok ülkenin hayal dahi edemediği, üzerinde bulunduğumuz coğrafyada ise bugün bile gerçekleştirilemeyen “Cumhuriyet” ilan edilmek suretiyle, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemede önemli bir adım atılmış, egemenliğin kayıtsız şartsız ulusta olduğu ilkesinin gereği yerine getirilmişti.

Ancak aradan 95 yıl geçmesine rağmen, aydınlanma devriminin ve demokratik laik sosyal hukuk devletinin olmazsa olmazlarından olan “ üniter ve laik devlet” ilkesinden ödünler verilmesini isteyenlerin seslerini yükseltebildiklerini, iç ve dış işbirlikçilerin ülkeyi bölmek, çağın gerisine götürmek, çağdaşlık yerine çağdışılığı egemen kılmak, sevr’i hortlatmak için sinsi bir planı uygulama alanına sokmak, Atatürk ilke ev devrimlerinin altını oymak, bu ilkeleri sulandırmak ve zaman içinde ortadan kaldırmak için yoğun bir çaba içinde olduklarını üzüntüyle izlemekteyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube