Daha karar veremediniz mi?

Antakya merkezde yıkımı tamamlanan Büyük Antakya Oteli ve uzun süredir yıkım için bekleyen Saray Caddesindeki Vakıflara ait işhanın yerine ne yapılacağı hâlâ sessizliğini koruyor. Kararsızlık, belirsizlik, şehrin çirkin görüntüsünün devam etmesini sağlıyor..

VEYSEL SAVAŞ

Antakya merkezde yıkımı tamamlanan Büyük Antakya Oteli ve uzun süredir yıkım için bekleyen Saray Caddesindeki Vakıflara ait işhanın yerine ne yapılacağı hâlâ sessizliğini koruyor.

Antakya’nın prestij konumundaki Atatürk Caddesi’nde yıkımı tamamlanan Büyük Antakya Otelinin yeri bomboş ve atıl durumda çirkin görüntüsü ile tepki çekiyor.

Toz-toprak yığını şekilde bırakılan ve hiçbir emniyet şeridi bulunmayan alanın bu çirkin görüntüsü şehrin daha da kötü görünmesini neden sağlıyor.

VAKIFLAR İŞHANI BİR TÜRLÜ YIKILMADI

Aynı şekilde Saray Caddesindeki Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait İşhanın yıkımı bir türlü gerçekleşmedi ve çirkin görüntüsü ile tepki topluyor.

Yıkımların ardından bu alanların yeşil alana dönüştürülmesi için vatandaşların yaptığı çağrıya Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, olumlu bularak destek vermişlerdi.

Başkan Savaş, konu ile ilgili olarak, “Antakya Saray Caddesi girişindeki vakıflara ait iş hanının ve Atatürk Caddesi’nde yeni yıkılan Antakya Oteli’nin yerlerinin halka açık yeşil alan olarak bırakılması hususundaki görüşümüzü meclis gündemine taşıdık” diye açıklama yapmıştı.

Aynı şekilde sivil toplum kuruluşları da yaptıkları açıklamalarda, “Modern bir kent olmanın altın kuralı şehrin yeşil alanlarının korunması ve artırılması ilkesinden geçmektedir. Anılan bölgelerin yeşil alan olarak bırakılması noktasında atılacak tüm adımlarda üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kentimize bir değer bir kişilik kazandırmak için son derece önemsediğimiz bu görüşümüze destek bekliyoruz. Bu siyaset üstü bir konu olarak ele alınmalı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube