Daroğlu’ndan ‘Belediye Hastanesi’ sözü!

METİN DİNGİL

CHP Defne Belediye Başkan aday adayı Mehmet Daroğlu, göreve gelmeleri halinde ‘Halkçı’ belediye anlayışı sergileyeceklerini söyledi.

Daroğlu, kurmaylarıyla beraber gazetemize yaptığı ziyarette, Defne’yi Türkiye’ye örnek olabilecek çalışmalara imza atmayı amaçladıklarını belirtti.

Defne’de eğitim, sağlık ve konut açığının had safhada olduğunu belirten Daroğlu, şöyle konuştu:

“Defne ilçemizde Devlet Hastanesi olmadığından, Belediye Hastanesi yapılması için çalışmalar yapılacaktır. Harbiye Bölgesi şelaleleri, hazırlamış olduğumuz plan çerçevesinde düzenlenecektir. Roma döneminde dünyada ilk kez Harbiye’de yapılan olimpiyatlar turizme yeniden kazandırılacaktır. Doğaya saygılı, yeşil bir Defne ilçesi oluşturma kararlılığı ile yeni orman alanları oluşturularak, her evli çiftin fidan dikimi özendirilecek, sağlıklı yaşam için bisiklet ve yürüyüş yolları gibi projeler hayata geçirilecektir.”

Daroğlu, her mahallede ‘mahalle birimleri’ oluşturacaklarını belirterek, “Belediye ile işbirliği yapılarak halkın taleplerini hizmete sunma gayretinde olacağız. Halkın istem ve arzularını yerinde tespit edip, kesin çözümler üreteceğiz ve takipçisi olacağız. İlçemizin gelişmesi ve hızla modern kentleşme sürecine girmesi için partimizle birlikte, sivil toplum kuruluşları ve kent konseyi ile istişareler yapılarak eksiklikler saptanıp çözüm noktasında ortak kararlar alacağız. Defne ilçemizde sosyal tesis, spor alanları, modern semt pazarları oluşturulacak” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube