DEFNE

Defne, defnegiller familyasının Laurus cinsini oluşturan herdem yeşil ağaç veya ağaççık görünümündeki bitki türlerinin ortak adı. Üç türü bilinmektedir. Defne bitkisi Hatay/Antakya’da oldukça yaygın olan ve her köyde, beldede, kullanılan bir bitkidir özellikle coğrafyamızda defne yağı, defne sabunu, oldukça rağbet gören yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş yararları saymakla bitmeyen tıbbi bitki türüdür.

Yiyeceklere lezzet vermesi için baharat olarak kullanılan defne bitkisi aynı zaman da Ateşi düşürür, terletir. Çayı içilirse şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Kaynatılan suyuna oturmak suretiyle mesane hastalıklarını iyileştirir. Kaynatılan suyuyla banyo yapılırsa vücudu uyarıp zindeleştirir, kadınlarda görülen regl sancılarına ve akıntılara iyi gelir.

Her yazımda belirttiğim üzere hangi bitki olursa olsun kullanmadan önce HEKİM gözetiminde kullanmanız en doğru yöntemdir ‘Şu Bitki’nin Şu Yararı Var Kullan Dene Şu Kadar Kaynat Şu Kadar İç’ gibi cümleler sizin sağlığınızda kalıcı hasarlar bırakır bu nedenle hangi bitkiyi kullanırsanız kullanın HEKİM, Tıbbi Aromatik Bitkiler üzerinde eğitim almış bu işin ehli, erbabı kişilerin gözetiminde olması gerekir

Özellikle kronik rahatsızlığı olan kişiler kesinlikle rastgele bitkisel kürler KULLANMAMALIDIR

Aksi takdirde ilacın etkileşimi ile sağlığınızda kalıcı hasarlar bırakabilirsiniz yukarıda belirttiğim gibi HEKİM, Tıbbi Aromatik Bitkiler üzerinde eğitim almış bu işin ehli, erbabı kişilerin gözetiminde olması gerekir.

SAĞLIKLI SIHHATLİ GÜNLER TEMENNİ EDERİM.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube