Defne Belediyesi ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Defne Kadın Kooperatifini Belediye bünyesine dahil etti

VEYSEL SAVAŞ

Defne Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak amacı ile  “Kadının Toplumdaki Önemi” konulu bir panel düzenledi.  Panel öncesi Defne Kadın Kooperatifi Belediye bünyesine dahil edilerek sözleşme imzalandı.

Dünyada kadınların yeri ve öneminin anlatılıp; kadın haklarından, kadının toplumdaki konumuna kadar çeşitli konularda bilgilerin aktarıldığı panelin konuşmacılığını ADD Hatay Şube Başkanı Doç.Dr. Kezban Kuran yaptı.

Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “Kadınlarımız istediklerini elde edebilmek için uğraşmaları lazım, talipli olmaları lazım, gayret göstermeleri lazım ve bu yolda da mücadeleci olmaları lazımdır. Hayatımızın en güzel noktalarında çok değerli kadınlarımız mutlaka görmek isterim. Bir meşaleyi Defne’den yakıp kadınlarımızın her anlamda daha etkin olmaları açısından onları Defne Kadın Kooperatifi içerisinde topladık. Bugün sizlerin de huzurunda, Defne Kadın Kooperatifimizin Belediyemizin bünyesine dahil ederek sözleşmemize imzamızı atıyoruz. Tüm kadınlarımızın bu oluşum altında birleşmesini umut ederek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Katılımcılara Defne Belediyesi tarafından tarafından Defne Kadın Kooperatifi ürünleri ve karanfillerin armağan edildiği, Defne Nâzım Hikmet Gençlik Korosu Şefi Cansu Daloğlu’nun piyano resitali gerçekleştirmesi ile Kadının Toplumdaki Önemi paneli yoğun ilgi ve katılımla sona erdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube