Defne Belediyesi’nden çevre eğitimi

HABER MERKEZİ

Defne Belediyesi, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı kapsamında okulları gezerek çevre, ambalaj atığı, atık pil ve atık yağ ile ilgili farkındalık yaratmak adına çevre eğitimi veriyor.

Defne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün sürdürdüğü çalışmalar doğrultusunda bu hafta Çekmece Şehit Türkmen İlk ve Ortaokulu, Yılmaz Nurlu İlk ve Ortaokulu, Çekmece Gültepe 75.Yıl İlk ve Ortaokulu, Cengiz Topel İlkokulu, Turunçlu İlk ve Ortaokulu ile Turunçlu Şehit Hakan Üçyıldız İlkokulunu ziyaret eden ekipler; toplamda 3268 öğrenciye çevre, evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması ile atık pil konularında bilgilendirme eğitimi verdi.

Eğitimlerde evsel atıkları kaynağında ayrıştırma, geri dönüşümün önemi, (ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağlar) çevre bilincinin arttırılması ve yenilenebilir enerji başlıkları ele alınıyor.

2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Defne İlçesinde yer alan tüm okullarda eğitim vermeyi planlayan Defne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri; öğrencilerde çevre bilincinin oluşması için geri dönüşümün önemi, evsel atıkların farklı şekillerde toplanması, çevreyi koruma ve temiz tutma konularında bilgiler verecek.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube