Defne Belediyesi’nden ‘çevre’ eğitimi!

HABER BÜLTENİ

Defne Belediyesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı kapsamında okulları gezerek çevre, ambalaj atığı, atık pil ve atık yağ ile ilgili farkındalık yaratmak adına çevre eğitimi veriyor.

Defne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün düzenli olarak sürdürdüğü çalışmalar doğrultusunda bu hafta Turunçlu ve Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokullarını ziyaret eden ekipler; öğrencilere çevre, evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve atık pil konularında bilgilendirme eğitimi verdi.

Eğitimlerde evsel atıkları kaynağında ayrıştırma, geri dönüşümün önemi, (ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağlar) çevre bilincinin arttırılması ve yenilenebilir enerji başlıkları ele alınıyor.

2019-2020 eğitim-öğretim döneminde Defne İlçesinde yer alan tüm okullarda eğitim vermeyi planlayan Defne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri; öğrencilerde çevre bilincinin oluşması için geri dönüşümün önemi, evsel atıkların farklı şekillerde toplanması, çevreyi koruma ve temiz tutma konularında bilgiler verecek.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube