Defne HATSU ekibine tepki var!

Borcu olmayan abonenin su saatini habersiz söküp alıp götürdüler. Yeni su saati takması için de hem açma ücreti aldılar, hem de ceza kestiler!!

VEYSEL SAVAŞ

Defne ilçesine bağlı Aşağı Okçular Mahallesinde HATSU ekipleri, evsahibine haber vermeden borcu olmayan abonenin su saatini söküp alıp gittikleri ileri sürüldü.

Gazetemize şikayette bulunan evsahibi, HATSU ekiplerinin kendilerinin evde olmadığı bir saatte gelerek, su saatini söktüğünü ve iki gün susuz kalarak mağdur kaldıkları iddiasında bulundu.

Defne HATSU Müdürlüğü’ne giderek, ‘neden söküldüğünü?’ öğrendiklerinde “Güncelleme yapmak” için cevabını aldıklarını dile getiren evsahibi, ikinci bir şoku da arızalı olmayan su saatini değiştirme zorunluluğu ile karşılaştığını öne sürdü.

Evsahibi, yeni su saati için 80 lira, ayrıca açma-kapama cezası olarak da 60 lira, su saatini takma ücreti de 50 lira ödediğini söyledi.

Kendilerinden habersiz sağlam su saatinin sökülerek, iki gün ailesinin susuz bırakılmasını, yeni su saati için de toplam 190 lira ödetilmesinin hiçbir vicdanla bağdaşmadığını belirten evsahibi, “Su saatini habersiz bir şekilde söktükleri gibi birde benden açma-kapama ücreti aldılar. El insaf yani. Su saatini izinsiz bir şekilde söken sizsiniz, bana ne hakla hem açma ücreti hem ceza ücreti ödetiyorsunuz. Dünyanın hiçbir yerinde borcu olmayan bir abonenin izinsiz bir şekilde su saati sökülmez. Hakkımı sonuna kadar arayacağım” diye tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube