Defne Hükümet konağı bitiyor ama!

ALİ YOLCU

Defne ilçesinin Hükümet Konağı bitme aşamasına geldi. Yapıldığı nokta ile ilgili tartışmalara neden olan Hükümet Konağının birkaç ay içinde bitirilerek hizmete alınması bekleniyor.

Bina yapımına başlanmadan önce söz konusu sorunu yetkili birimlere anlattıklarını ve binanın daha uç noktalara yapılmasını talep ettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Bizi kimse dinlemedi. Bina buraya yapıldı ve bitme aşamasında. Samandağ-Antakya yolunun üzerinde. Neredeyse yola sıfır noktada. Yarın bu binanın hizmete girmesiyle birlikte yaşanacak olan trafik yoğunluğu ve otopark sorununu düşünmek bile istemiyoruz” dediler.

Hükümet Konağında bilindiği üzere Kaymakamlık başta olmak üzere diğer birimler taşınacak ve en geç 2019 yılının başlarında bu binadan hizmet vermeye başlayacak. Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise söz konusu bina da otopark sorunu için gerekli olan önlemlerin alındığını ve vatandaşların düşündüğü gibi sıkıntıların yaşanmayacağın ileri sürdü.

Yetkili, “Gerekli önlemler alınmıştır. Binanın kendisinin otoparkı var. Burada çalışanlar araçlarını otoparka koyabilecekler Vatandaşlar için de ayrılmış bir bölüm var. Tabi gelecek olan tüm araçlara yetmeyebilir. Ancak bir sorun yaşanacağını düşünmüyoruz” dedi.

Fotoğraflarda halen inşaatı süren Defne ilçesi Hükümet Konağı ve Hükümet Konağının Antakya-Samandağ karayoluna ne denli yakın olduğu görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube