Defne Küçük Şeyler Anaokulu Nostalji Müzesine büyük ilgi!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Defne ilçesine bağlı Subaşı mahallesinde eğitim ve öğretim veren seçkin eğitim kurumlarından Defne Küçük Şeyler Anaokulu, ‘Büyüklerimiz Günü’ adı altında bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında oluşturulan Nostalji Müzesi büyük beğeni topladı.

Etkinlik için büyüklerin Nostaljik eşyaları ile okul içerisinde  ‘Nostalji Müzesi’ oluşturuldu. Nostalji Müzesine Büyüklerin katılımı yoğun oldu. Sergide öğrencilerin aile büyüklerinden kalma, günümüzde çoğu artık kullanılmayan ve döneminin ruhunu yansıtan mutfak eşyaları, dönem kıyafetleri, saatler; yerini akıllı cihazlara bırakan yıllar öncesinde kullanılan telefonlar, radyolar, televizyonlar, daktilolar ve gaz lambaları gibi gereçler sergilendi.

Büyükanne ve büyükbabalarını okullarında ağırlayan öğrenciler, büyüklerine lokum, kurabiye ve limonata ikramında bulundular. Büyükler ise beraberlerinde getirdikleri fotoğraflar ile çocukluk dönemlerini anlatıp öğrencilerle sohbet ettiler. Çocuklarla oyunlar oynayıp

Sergiyi gezen büyükler, keyifli bir zaman geçirmenin tadına vardılar.

Bilindiği üzere Defne ilçesinde faaliyet gösteren Küçük Şeyler Anaokulu Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil tarafından kurulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube