Defne’de şiirin dostluk çağrısı yükseldi

Aalen-Antakya Kültür Derneği, Osmaniye OŞYAD, Dörtyol DÖĶ-SA-DER ortak etkinliği düzenlendi..

BÜLENT KAVUK

Şair Adnan Yücel’i anma etkinliği kapsamında Antakya, Osmaniye ve Dörtyol’dan katılan sanat/kültür insanları şiirin dostluk çağrısında buluştu.

Aalen-Antakya Kültür Derneği, Osmaniye OŞYAD, Dörtyol DÖĶ-SA-DER ortaklığında Defne Belediyesi Gençlik Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe katılım çok yüksek oldu. Anma etkinliği öncesi Başkanı Mehmet Karasu yaptığı açıklamada; Defne Belediyesinin Başkan İbrahim Güzel’in sınırsız desteğiyle Antakya’da ve Defne’de kültür ve sanat adına önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak teşekkür etti. “Adnan Yücel anma toplantısına Osmaniyeli, Dörtyollu sanat ve kültür insanlarının katılımı ile bölgesel nitelik aldı. Onurlandık. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Adnan Yücel anma toplantısına katılan dernek başkanları; Osmaniye OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, Dörtyol DÖĶ-SA-DER Başkanı Fevzi Yavuz yaptıkları değerlendirmede; Mehmet Karasu başkanlığında yapılan ortak çalışmaların kentlerinin şair ve yazarlarına önemli katkı yaptığı, aralarında dostluk, dayanışmayı arttırdığı vurgu yaptılar. Ortak çalışmanın sürmesini istediler.

Anma toplantısında şiirler, türküler söylenerek uzun süre bölge kültür insanları birlikte oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube