Defne’nin kadersizliğine isyan!

ALİ YOLCU

Defne İlçesi Uğur Mumcu Caddesinin içler acısı hali gören herkesin hem şaşkınlığına hem de tepkisine neden oluyor. Bütün yaz mevsimini kazma vurmadan geçiren yatırımcı kurumların çalışma azimleri Kış mevsimine denk gelince perişan hale düşen cadde çamur deryasına döndü. Çekmece Mahallesi sakinleri Caddenin son durumunu göstererek Hatay Büyükşehir Belediyesine adeta ateş püskürdü. Hatay Büyükşehir Belediyesinin konuya ilişkin herhangi bir açıklaması ise bulunmuyor.

SÖZ KONUSU DEFNE OLUNCA

Konuya ilişkin çok sert cümleler kurarak duruma eleştiri getiren vatandaşlar, cadde sakinleri yanı sıra caddeyi kullanan sürücüler kurumlara adeta ateş püskürdüler.

Uğur Mumcu Caddesinin Defne ilçesinin vizyonu olabilecek caddeler arasında yer aldığını aktaran vatandaşlar, “Tam Kış mevsimi ortasında bizi çamur ve çukurlarla baş başa bıraktılar. Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimini kınıyoruz. Yağmurlar başlamadan bu caddenin asfaltı yapılabilirdi. Yapmadılar” tepkisinde bulundular.

Yağışlı havaların başladığının altını tekrar çizen vatandaşlar, Defne ilçesinin neden kaderine terk edildiğini bir kez daha sordular ve altyapı başta olmak üzere rutin çalışmaların dahi aksatıldığın hatırlattılar.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube