Deprem, Hataylılara mesaj verdi; ‘Beni unutmayın’ dedi!

METİN DİNGİL

Merkez ilçe Antakya başta olmak üzere 15 ilçenin tamamının birinci dereceden deprem bölgesi olduğu Hatay’da dün sabah saatlerinde korku dolu anlar yaşandı.

Turizm ilçesi Samandağ’da sabah saatlerinde meydana gelen depremde can ve mal kaybı yok ancak yaşanan depremlerle birçok kez yerle bir olan Hatay’da deprem büyük telaş yaşattı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin Samandağ merkezli ve 4.1 şiddetinde olduğunu açıkladı.

Yerin 9.5 kilometre derinliğinde meydana geldiği hesaplanan Samandağ merkezli depremin Antakya merkez ilçe başta olmak üzere Hatay’ın tüm ilçelerinde hissedildiği bildirildi.

Konuyu değerlendiren vatandaşlar ise Hatay’ın birinci dereceden deprem bölgesi olduğunu bir kez hatırlatarak yetkili birimleri yeniden uyardı.

Birinci dereceden deprem bölgesi olduğu bilindiği halde halen Hatay’ın hiçbir yerleşim biriminde bir tek adet toplanma merkezi bulunmadığını aktaran vatandaşlar, “Allah korusun bugün şiddetli bir deprem olsa Hataylıların toplanma merkezi nerede olacak? Deprem başta olmak üzere herhangi bir doğal afet halinde insanlar nereye gidecek? Bir sorun çıkmadan bile günün har saatinde kilitlenen bir trafik mevcut. Olumsuz bir durum karşısında Antakya acaba neye döner?” serzenişinde bulundular.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube