Derdinden uyuyan adam!

ALİ YOLCU

Antakya’nın farklı park ve yeşil alanlarında mevcut banklarda özellikle yaz mevsiminde uyuyanların varlığına sıkça şahit olan Antakyalılar, bu manzaralara artık Kış mevsiminde de şahit oluyor.

Yaz mevsiminin kavurucu sıcağında buldukları hemen her oturma bankına uzanarak şekerleme yapan vatandaşlar bu adetlerini Kış mevsiminde de devam ettiriyorlar.

Kış mevsiminin soğuk ve yağışlı havasına rağmen bu adetlerini sürdüren bazı vatandaşlar, oradan gelip geçenlerinde ilgisine maruz kalıyor.

Armutlu mahallesi Antakya Kapalı Spor Salonu karşısında yer alan bu yeşil alanda uzanan bir vatandaşı fark eden haber ekibimiz bu anı fotoğrafladı.

Objektiflerin kendisine döndüğünü daha sonra anlayan vatandaş, haber ekibimize fotoğraf çektiği için önce tepki gösterdi ardından ise içini döktü.

AÇLIK SINIRI ALTINDA ÜCRET ALIYORUZ

Adının yazılmasını istemeyen vatandaşımız, “Yaşadığım stres ve günlük koşuşturmanın verdiği sıkıntıdan uyuya kalmışım. Herkes gibi benim de çok sayıda sorunum var ve sorunlarım arasında çırpınıp duruyorum. 3 yıldır emekliğim ve aldığım emekli maaşı bin 200 lira civarında. Kirayı mı ödeyim, çocukları okula mı göndereyim, ekmek, yağ mı alayım? Siz söyleyin. Bu kadar dert içinde unutmak ve biraz rahatlamak için bulduğum yere uzanıp yatıyorum. Buradan Hükümet yetkili birimlerine sesleniyorum; emeklinize sahip çıkın. Biz açlık sınırının da altında aylık alıyoruz. Beni çekeceğinize gidin bize bu sefaleti çektirenleri çekin.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube