Dert edilen şeyler

Çoğumuzun derdi  yeni çıkan trend kıyafetler, çantalar, saçlar, makyajlar, ayakkabılar, arabalar, saatler, günlük diziler ve bir sürü içini doldurmayacağımız boş şeyler..

Her gün takip ettiğimiz şeyler arasında son dakika haberleri, işsizlik değerleri, dolar analizleri, üretim güçleri, enerji  tasarrufları, çevreyi koruma  öngörüleri ve hayat standartlarını yükseltme  makaleleri, kanserin tedavi yöntemleri, çıkan yangınların nedenleri, aile ve toplam terapi yöntemleri, çocuk gelişim kitapları, masal öykü deneme roman yazarları ve hayat hikayeleri..

Çöplerin ekosistem üzerindeki zararları yapılmak istenen kanalların maliyetleri, ormanların yok ediliş hikayeleri değil üzgünüm indirime giren boş şeylerden biri..

Çevreyi doğayı toplumu dünyayı düşünmek yerine boş şeyleri düşünmeyi tercih ediyoruz..

Hadi geçim sıkıntısı yaşayan insanları anlıyorum, çünkü onların işsizlikten ne yemek yemeye ayıracak parası var ne de ailesine bakacak dermanı..

Yaşatılan maddi sıkıntıdan dolayı gelecek yerine anları yaşayabilme telaşında..

Bu telaşta bile kendilerine dert etikleri şeyler arasında dünya ve insanlık var..

Ya durumu iyi olup ta tatillerden eksik olmayan kamera yarışı içine giren sosyal medyayı evi gibi görüp paylaşma ihtiyacı hisseden, yemek kıyafet araba derdine düşen insanlar.

Siz neden düşünmüyorsunuz ve düşündürtmüyorsunuz elinizdeki var olan gücü hayat için insanlık için doğa için barış için adalet için yaşam mücadelesi veren tüm canlılar için kullanmaya..

Kullanmanız dileğimle..

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube