Dert ettiğiniz şeyler arasındaki önceliğiniz

Hayatınızdaki önceliğiniz nedir? İşiniz mi, eşiniz mi, arkadaşlarınız mı, parasızlığınız mı ya da soruyu şöyle değiştireyim, “hayatınızda öncelik verdiğiniz konu var mı? Yok” diyorsanız bence olsun!..

Mesela dert etiğiniz şeyler arasında yolda adeta bizlerle yürümeye başlayan çöpler olsun, temizlik olsun, Hatay her şeyi ile örnek gösterilecek bir şehir olabilir, ama temizliği ile sınıfta kalıyor.

Çünkü insanlarımız arasında çevre temizliği önemsenmiyor..

Yürürken yere tükürebiliyor, dolmuş camından çöp atabiliyor, hatta bırakın çöpü yola bebek bile bırakılabiliyor!!!

Dışardaki insanlar, “Hatay için kirli şehir” diyorlar gelmek istemiyorlar, “gezerim ama yerleşmem” diyorlar. Farkında mısın Hatay önceliğin temizlik olsun!.

Mesela dert etiğiniz şeyler arasından da dolmuşlar olsun, her gün istisnasız bu sıkıntıyı çekiyoruz..

Antakya merkezine yakın bir yerde oturan biri olarak söylüyorum alınan dolmuş ücretleri cep yakıyor..

Yola kadar ayrı bir dolmuş, yoldan merkeze kadar ayrı bir dolmuşla seyahat etmekteyiz. İkisine de ayrı ayrı ücretler alınmakta gidilen mesafede kısa alınan ücret fazla ve arabalar üstelik dolu ve yollar bozuk..

Mesela dert etiğiniz şeyler arasında teknolojiyi verimli kullanamayan sosyal medyada günün yarısını geçiren dünyayla iletişimi koparan insanlar olsun.

Oysa teknoloji zaman kazandırır hazıra konmak için değildir..

Dert etiğiniz şeyler arasında sağlık sorunları ve eğitim sorunları da olsun..

Mesela her yıl değişen sınav sisteminin öğrenciler üstündeki etkisinin doğurduğu yanlış meslekler ve teknolojilinin ilerlemesine rağmen bazı hastalıklara deva bulunmamasına yönelik olsun kısacası önceliğiniz toplum olsun..

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube